‘Më mirë u fus th ikën në gurmaz fëmijëve të mi se t’ju trādhtoj juve’! Rudina Hajdari bën rrëfimin e pazakontë

Tiranë- Ish-deputetja, Rudina Hajdari ka kujtuar një prej episodeve të fjalimeve të babait të saj, Azem Hajdarit, i cili ishte lideri i lëvizjes studentore 1990-1991 që çoi drejt rënies së regjimit komunist.   Ajo u shpreh se populli për babanë e saj ishte shumë i rëndësishëm, saqë edhe kur u pl agos në parlament, shkonte… Continue reading ‘Më mirë u fus th ikën në gurmaz fëmijëve të mi se t’ju trādhtoj juve’! Rudina Hajdari bën rrëfimin e pazakontë

Published
Categorized as STORY

Identike, këngëtarja serbe vjᶒdh komplet këngën e Xhensilës, nuk i ndërron as titullin

‘’Ale ale’’ është njëra nga këngët e Xhensila Myrtezajt e publikuar gjatë vitit 2022.   Ky projekt që rezultoi suksesshëm ka kaluar edhe kufijtë dhe së fundmi është realizuar edhe në gjuhën serbe. Është këngëtarja boshnjako-serbe Maja ‘’Maya’’ Berović e cila e ka publikuar ditën e djeshme projektin e ri me titullin e njëjtë ‘’Ale… Continue reading Identike, këngëtarja serbe vjᶒdh komplet këngën e Xhensilës, nuk i ndërron as titullin

Published
Categorized as STORY

Këngëtari shqiptar që është në ‘Big Brother’ bëhet qesharak: Toka është e sheshtë, jo e rrumbullakët

Reperi i njohur Getinjo është një ndër banorët e “Big Brother VIP Kosova”. Së fundmi, ai ka bërë një deklaratë të fortë me të cilën është bërë virale në rrjet.   Getinjo i del kundër shkencës, reperi bëhet viral në rrjet Getinjo i ka dalë “kundër” shkencës teksa është shprehur se sipas tij bota është… Continue reading Këngëtari shqiptar që është në ‘Big Brother’ bëhet qesharak: Toka është e sheshtë, jo e rrumbullakët

Published
Categorized as STORY

Kuѕh nuk e kuрton femrën nuk ia din aѕaj vlerën, ngjarje shumë intereѕante

Dy bashkëshortët u pajtuan mes veti që mos t’ia hapin derën askujt që vjen në vizitë të tyre! Dhe me të vërtetë, familja e burrit erdhën në vizitë dhe trokitën në derë, dhe të dy bashkëshortët e shikuan njëri-tjetrin se çfarë të veprojnë, mirëpo vendimi vetëm se ishte pas marrë dhe nuk e hapën derën.… Continue reading Kuѕh nuk e kuрton femrën nuk ia din aѕaj vlerën, ngjarje shumë intereѕante

Published
Categorized as STORY

Nëse veç një ushtar serb hyn në Kosovë, nënkupton L*ftë në Ballkan

Analisti dhe veprimtari Uk Lushi ka komentuar deklaratat e papranueshme nxitëse e kërcënuese të Petar Petkoviqit dhënë gjatë mbrëmjes së sontme.   Ai është shprehur se nëse veç një ushtar serb hyn në Kosovë, atëherë sipas tij “kjo do të nënkuptojë luftë në Ballkan përsëri.”   Petkoviq u shpreh se 1000 trupa serbe të sigurisë… Continue reading Nëse veç një ushtar serb hyn në Kosovë, nënkupton L*ftë në Ballkan

Published
Categorized as STORY